İptal & İade ve Değişim

Teslimat İptali & İade ve Değişim


DEĞİŞİM


Ürünler İçin Değişim Süresi Ne Kadar Uzun?

Web sitesi www.jilbertoshoes.com'dan satın alınan ürünler için değişim süresi, ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla "14 GÜN"dür.

Değişim Sürecini Nasıl Tamamlayabilirim?


Değiştirmek istediğiniz ürün/ürünleri değişim sürecini başlatmak için fatura ile birlikte, faturada belirtilen merkez adresimize, bağlı kurye firmamız SÜRAT Kargo ile göndermeniz gerekmektedir.


Gönderilen paketi aldıktan sonra, ürünler tükenmeden istediğiniz ürünler için değişim siparişi oluşturmak için www.jilberto.com web sitemizi ziyaret etmelisiniz. Online mağazamıza girdikten sonra istediğiniz ürün(ler)i sepetinize ekleyin. Sipariş notu bölümüne "BİR DEĞİŞİM DENGEM VAR" yazın ve Ödeme adımında "TESLİMATTA NAKİT" seçeneğini seçin.


Ekibimiz, gönderdiğiniz ürün ve yerleştirdiğiniz siparişe göre değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

Değişim Süreci İçin Kargo Ücreti Ödemem Gerekecek Mi?


Satın alınan ürün kusurlu/defolu ise veya size yanlış gönderilmişse ve kusurlu/defolu/yanlış ürünü geri göndermek için bağlı kurye firmamızı kullanıyorsanız, kargo ücretini biz karşılayacağız. Farklı bir kurye şirketi seçerseniz kargo ücretini karşılamayacağız.


Kusursuz/defosuz/doğru olmayan ürünler için yapılan değişimlerde, bize geri gönderdiğinizde kargo ücretini biz karşılayacağız. Ancak değişim işleminden sonra size gönderilen yeni ürün için kargo ücreti alınacaktır.


Değişim yapmak istediğiniz ürünü bize gönderdiğinizde kargo ücretini biz karşılayacağız. Ancak yeni ürünü size gönderdiğimizde size Kargo Ücreti yansıtılacaktır.

Değiştirilen Ürün Gönderilen Üründen Daha Pahalı


Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin değerinden yüksekse, kalan tutar NAKİT ÖDEME olarak alınacaktır.


NAKİT ÖDEME KURYE ÜCRETİ, HİZMET ÜCRETİ DAHİL OLMAK ÜZERE 6.99 TÜRK LİRASIDIR. Fiyat farkı olan tüm gönderiler için 6.99 LİRA kargo ücreti alınacaktır ve alıcı bu ücreti karşılamaktan sorumludur.


İPTAL & İADE


Siparişim Kusurlu/Defolu/Yanlış Gönderildiyse Ne Yapmalıyım?


Satışa sunduğumuz tüm ürünler, sevkiyat için paketlenirken kalite kontrolünden geçer. Eğer kusurlu/defolu veya yanlış gönderilen bir ürün alırsanız, işlem şu şekildedir:


Siparişiniz kurye tarafından adresinize teslim edildiğinde, ürünü kabul etmeden önce dış ambalajını herhangi bir hasar açısından kontrol etmeniz önemlidir. Herhangi bir hasar fark ederseniz, derhal "Hasar Tespit Raporu" hazırlayın.


Teslimattan sonra herhangi bir hasar fark ederseniz, derhal ilgili kurye şubesini arayın ve "Hasar Tespit Raporu" hazırlamalarını isteyin. Kurye ofisi işbirliği yapmıyorsa, en kısa sürede bize bilgi verin.


Hasarlı ürünü Hasar Tespit Raporu ile JILBERTOSHOES'a gönderdiğinizde, değişim veya iade işlemi hızlandırılacak ve sizi buna göre bilgilendireceğiz.


Uluslararası iadelerde gönderen kargo ücretinden sorumludur. Ürün kusurlu, hatalı, defolu veya yanlış ise kargo ücreti size iade edilecektir.

Ürün İadesi Yaptığımda İade Edilen Miktarım Nasıl Geri Dönecek?


Ürünü iade ederseniz ve inceleme sonrası iadeyi onaylarsak, ödemeniz özgün ödeme yönteminize göre iade edilir.


Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, taksit ödemeleriniz taksitler halinde iade edilir ve tek ödeme işlemleriniz 7 iş günü içinde tek bir ödeme olarak iade edilir.


Banka kartı ile ödeme yaptıysanız, tek ödeme işleminiz 7 iş günü içinde banka hesabınıza havale/EFT ile iade edilir.


Sanal kart ile ödeme yaptıysanız, tek ödeme işleminiz 7 iş günü içinde kartınıza iade edilir.


Kapıda ödeme seçeneğini seçtiyseniz, ödemeniz 7 iş günü içinde sağlayacağınız IBAN numarasına iade edilecektir.

İade Miktarım Neden Hesabımda Gözükmüyor?


Verdiğiniz IBAN ile ilgili bir sorun olabilir. Detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimiz ile +49 (0) 2871 - 29 09 1119 numaralı telefonu arayabilirsiniz.