Uzaktan Satış Sözleşmesi


Madde 1 - TARAFLAR


1.1 - SATICI:


Adı: Leon Media B.V.


Adres: Roelvinkstraat 17, 7101 GN Winterswijk, Hollanda


Telefon: +49 (0) 2871 - 29 09 1119


Faks:


E-posta: info@leon-media.com


1.2 - ALICI:


Ad/Soyad/Ünvan: {TESLİMATALAN}


Adres: {TESLIMATADRESI}


Telefon: {TESLIMATTELEFON}


E-posta: {TESLIMATEPOSTA}


Madde 2 - KONU


Bu sözleşmenin konusu, ALICI'nın {FIRMAADI} web sitesinden elektronik olarak sipariş ettiği aşağıda belirtilen ürününün satış ve teslimine ilişkin olarak Tarafların hak ve yükümlülüklerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne uygun şekilde belirlenmesidir. Söz konusu ürünün özellikleri ve satış fiyatı da dahil olmak üzere.


Madde 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN


Tarih: {TARIH}


{URUNTEMLERI}


Ürün Adı Miktar Toplam Ürün Tutarı


Ürünlerin türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve satış fiyatı yukarıda belirtildiği gibidir.


Ödeme yöntemi: {ODEMEYONTEMI}


Teslimat adresi: {TESLIMATADRESI}


Toplam {ODENENMIKTAR} tutarında, {ODEMEYONTEMI} ile


Madde 4 - GENEL KOŞULLAR


4.1 - ALICI, ürünün temel özelliklerini, satış fiyatını, ödeme yöntemini ve teslimatla ilgili ön bilgileri Leon Media B.V. web sitesinde okuyup bilgi sahibi olduğunu ve gerekli onayı elektronik olarak sağladığını beyan eder.


4.2 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'nın yerleşim yeri uzaklığına göre yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşuluyla, ön bilgilerde belirtilen süre içinde ALICI veya ALICI tarafından gösterilen adreste bulunan kişi/örgüte teslim edilir.


4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI dışındaki başka bir kişi/örgüte teslim edilecekse ve teslimatı kabul etmeyen alıcı ise, SATICI sorumlu tutulamaz.


4.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünü, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim etmekle yükümlüdür.


4.5 - Ürünün teslimi, ALICI tarafından seçilen ödeme yöntemiyle ödeme yapılması ve işbu sözleşmenin onaylanmış nüshasının SATICI'ya ulaştırılması koşuluna bağlıdır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilirse, SATICI, ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş sayılır.


4.6 - ALICI'nın kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız kullanılması nedeniyle, ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödemezse, ürünün ALICI'ya teslim edildiği tarihten itibaren 3 gün içinde ürünü SATICI'ya geri göndermesi gerekmektedir. Bu durumda kargo giderleri ALICI tarafından karşılanır.


4.7 - SATICI, ürünü, zorlayıcı sebepler veya aşırı hava koşulları veya taşıma aksamaları gibi olağanüstü durumlar nedeniyle belirtilen süre içinde teslim edemezse ALICI'yı bilgilendirmekle yükümlüdür. Bu durumda ALICI siparişi iptal edebilir, varsa benzer bir ürünle değiştirebilir ve/veya engel kalkana kadar teslimat süresini erteleyebilir. ALICI siparişi iptal ederse, ödenen tutar 10 gün içinde iade edilir.


4.8 - Garanti kapsamındaki veya garanti kapsamı dışındaki arızalı veya çalışmayan ürünler gerekli tamirat için SATICI'ya gönderilebilir. Bu durumda kargo masrafları SATICI tarafından karşılanır.


Madde 5 - İPTAL HAKKI


ALICI, ürünün kendisine veya belirtilen adrese gönderilen kişi/örgüte teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkını kullanmak için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunmak ve ürünün Madde 6 çerçevesinde kullanılmamış olması gerekmektedir. Bu hakkın kullanılması halinde, ürünü SATICI'ya iade eden kargo fişi kopyasıyla birlikte orijinal fatura gönderilmelidir. Bu belgelerin alındığı tarih itibarıyla ürün bedeli ALICI'ya 7 gün içinde iade edilir. Orijinal fatura gönderilmezse KDV ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkından kaynaklanan ürünün iade kargo ücreti SATICI tarafından karşılanır.


Madde 6 - CAYMA HAKKI UYGULANMAYAN ÜRÜNLER


Doğası gereği iade edilemeyen ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçmiş ürünler cayma hakkı kapsamında iade edilemez. Aşağıdaki ürünler için cayma hakkı, ürün ambalajının açılmamış, zarar görmemiş ve ürünün kullanılmamış olması koşuluna tabidir:


Taşınabilir Bilgisayarlar (orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra iade kabul edilmeyecektir.)

Tüm türde yazılım ve programlar

DVD'ler, VCD'ler, CD'ler ve kasetler

Bilgisayar ve kırtasiye malzemeleri (toner, kartuşlar, şeritler vb.)

Tüm kozmetik ürünler

Cep telefonu kredi siparişleri

Madde 7 - YETKİLİ MAHKEME


Bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından duyurulan Tüketici Hakem Heyetleri veya ALICI veya SATICI'nın yerleşim yerine göre Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.


Siparişin verilmesiyle, ALICI'nın bu sözleşme koşullarını tamamen kabul ettiği kabul edilir.


SATICI


Leon Media B.V.


ALICI


{TESLIMATALAN}